Ajurwedyjskie oczyszczanie dla ciała i umysłu na weekend w Górach Stołowych 8-11.06.2023

DETOX CIAŁA I UMYSŁU
Wiosna to idealny czas, aby przygotować ciało na lato i zimę i cieszyć się dobrym zdrowiem zarówno fizycznym jak i umysłowym jak najdłużej. Detox łączący ajurwedę i jogę odmładza całe ciało zapewniając mu młodzieńczość oraz siłę, a umysłowi pełen spokoju stan harmonii.

W ajurwedzie tradycyjne zabiegi oczyszczające stosuje się w ramach profilaktyki, gdy następuje zmiana pór roku, a jej celem jest oczyszczenie ciała nie tylko z produktów przemiany materii, które nagromadziły się w ciele, lecz także z nadmiaru subtelnych energii i dosz, co sprzyja zachowaniu zdrowia oraz długowieczności, a także piękna w zmieniających się warunkach klimatycznych.

Dzięki ajurwedyjskiej terapii oczyszczającej ciało na wszystkich poziomach, poprzez skórę, oczy, uszy, zatoki, układ pokarmowy zwiększymy zdolność naszego organizmu do przyswajania substancji leczniczych oraz środków wzmacniających, a także zwiększymy zdolność do pełnego metabolizowania pożywienia.

Zadbamy o prawidłowe nawilżenie w ciele poprzez wewnętrzne i zewnętrzne natłuszczanie. W czasie tygodnia z jogą i ajurwedą pokażemy Wam jak oczyścić ciało z toksyn na poziomie komórkowym poprzez odpowiednią dietę i zestawy ziół, poprawić kondycję fizyczną i umysłową wykorzystując dostosowane dla każdego ćwiczenia i medytację, zwiększyć energię życiową, a tym samym przedłużyć młodość.

– Doświadczysz zabiegów i masaży ajurwedyjskich z użyciem olejów terapeutycznych i ziół, dobranych indywidualnie dla Ciebie po konsultacji ajurwedyjskiej.
– Nauczysz się podstawowych technik oczyszczania, które możesz stosować samodzielnie w domu dla przedłużenia efektu wyjazdu.
– Nauczysz się asan jogi i technik oddechowych, które sprzyjają oczyszczaniu ciała i umysłu.
– Pokażemy Ci jak w prosty sposób zastosować ajurwedę w kuchni podczas warsztatu gotowania i jak używać ziół ajurwedyjskich dla swojego zdrowia.

Wykonywane ajurwedyjskie zabiegi i masaże:
– masaż całego ciała Abhyanga
– masaż pleców
– masaż głowy
– masaż twarzy
– masaż stóp
– masaż proszkiem odchudzającym Udvartana
– masaż stemplami ziołowymi
– zabieg Basti na stawy i kręgosłup
– zabieg Nasya na zatoki
– zabieg Pichu na stawy o kręgosłup

(zabiegi i masaże są dobierane indywidualnie po konsultacji, każdy uczestnik odbędzie od 2 do 3 zabiegów / masaży w trakcie pobytu)

Nie jest wymagana znajomość jogi i ajurwedy. Nauczymy cię wszystkiego. Po pobycie zapewniamy kontakt z prowadzącymi, jeśli pojawi się chęć na kontynuowanie ajurwedyjskiego trybu życia.

Miejsce: Gaj Raj – Kotlina Kłodzka u podnóża Gór Stołowych.
www.gajraj.pl
Tak mówią o nim właściciele: GAJRAJ to niesamowite miejsce, które wybraliśmy jako kolejny etap naszego wspólnego życia. Po wielu latach spędzonych w dużym mieście, postanowiliśmy zamieszkać w miejscu cichym i spokojnym, z dala od zgiełku wielkiego miasta. Zdecydowaliśmy, że zamiast żyć w ciągłym NIEDOCZASIE, wybierzemy życie w NIECZASIE! W zawieszeniu od stresów, szybkiego życia, byle jakiego jedzenia. Celebrujemy każdą chwilę, doceniamy świeże powietrze, dobre i zdrowe jedzenie, wycieczki w wolnym czasie (o który nadal trudno!) i rozmowy z naszymi drogimi Gośćmi. Ciężko pracujemy w naszych ogrodach, bo własne warzywa, owoce i zioła to podstawa naszej kuchni. Promujemy produkty lokalne (sery krowie, kozie, owcze, wędliny, chleby, jajka, zioła).
Gajów (dawna nazwa Reichenforst) to kameralna, graniczna miejscowość w Kotlinie Kłodzkiej, nieopodal Gór Stołowych i Sowich oraz Wzgórz Ścinawskich i Wzgórz Włodzickich. Doskonałe miejsce wypadowe dla wycieczek pieszych, rowerowych, narciarskich, kajakowych, po stronie polskiej i czeskiej.

Wyżywienie: wegetariańskie (z opcją wegańską) 3 posiłki dziennie. Pomiędzy posiłkami woda, herbaty ziołowe, soki. W tym dwa obiady w formie warsztatu gotowania oraz napary z ajurwedyjskich ziół.

Termin: 08-11.06.2023 r.

RAMOWY PLAN
Czwartek 8.06.2023
15.00 – zakwaterowanie
16.00 – 18.00 – wprowadzenie do oczyszczania, praktyka jogi
19.00 – 20.00 – kolacja
20.00 – 21.00 – wykład

Piątek i sobota 9-10.06.2023
7.30 – 8.30 – joga
9.00 – 10.00 – śniadanie
10.30 – 13.30 – konsultacje / zabiegi i masaże / czas wolny
14.00 – 15.00 – obiad w formie warsztatu gotowania ajurwedyjskiego
16.00 – 19.00 – konsultacje / zabiegi i masaże / czas wolny
19.00 – 20.00 – kolacja
20.30 – 21.30 – wspólna medytacja i mantrowanie / dodatkowe atrakcje*

Niedziela
7.30 – 8.30 – joga
9.00 – 10.00 – śniadanie
10.30 – 13.30 – konsultacje / zabiegi i masaże / czas wolny
14.00 – obiad w formie lunchu

Cena wyjazdu: 1690 zł / os.

Cena zawiera:
Noclegi w pokojach 2-4 osobowych
Pełne wyżywienie: 3 posiłki wegetariańskie i wegańskie
Herbatę, napary ziołowe, ajurwedyjskie preparaty na detoks
Konsultację ajurwedyjską
Masaże i zabiegi ajurwedyjskie
Praktyka jogi, prajanamy i medytacji
Naukę gotowania ajurwedyjskiego posiłku na detoks
Naukę codziennych rytuałów oczyszczających
Wykłady z ajurwedy i jogi

REZERWACJA
Rezerwacja miejsca następuje po wpłaceniu 790 zł zaliczki w ciągu 7 dni od zapisu, na podane niżej konto. Zapis na listę uczestników odbywa się mailowo lauralas.joga@gmail.com
Zaliczka nie podlega zwrotowi. Reszta kwoty płatna przelewem lub gotówką na miejscu pierwszego dnia pobytu.
Nazwa odbiorcy: Laura Laskowska
Nr konta: 41 1140 2004 0000 3302 7065 5086 (mBank)
Tytułem: gajraj, imię i nazwisko

*dodatkowe atrakcje w zależności od zainteresowania uczestników (płatne osobno):
– Wieczór z rytuałem saunowania –
Sauna w typie Ruskiej Bani. Zgodnie z aktualnymi trendami nie rozgrzewamy bani zbyt mocno: max 85 st. C. Jest to temperatura znośna dla kobiet, na dolnych półkach nawet niższa. Podczas saunowania robimy ceremonie zapachowe oraz – dla chętnych smaganie winnikami ze świeżych gałązek brzozy lub dębu. Po saunowaniu przygotowujemy poczęstunek w postaci podpłomyków z sosami. Podajemy też napoje ziołowe oraz herbatę z samowara.
– Koncert mis i gongów –

PROWADZĄCE
Ritu Mittal
Dyplomowana terapeutka Ajurwedy (z Kerala Ayurvedic Health Care) oraz technik usług kosmetycznych. Prowadzi własny salon Ajurwedyjski od 12 lat w Kamieńcu Wrocławskim. Praktykująca jogę, prowadzi zajęcia z jogi oraz kursy i szkolenia Ayurvedyjskie w tym kurs zawodowy Konsultant i Terapeuta Ajurwedy w Instytucie Jogi i Ajurwedy Nirmala.pl. Zorganizowała i przeprowadziła liczne warsztaty z jogi, ajurwedy, gotowania ajurwedyjskiego i indyjskiego.
Prowadzi zajęcia z ajurwedy na studiach podyplomowych pt. Holistyczne Zarządzanie Samorozwojem, joga i ajurweda dla menedżerów, w Politechnice Opolskiej.

Laura Laskowska
Nauczycielka jogi, konsultantka i terapeutka ajurwedy, masażystka. Z wykształcenia farmaceutka i psychodietetyk. Ukończyła Uniwersytet Medyczny w Białymstoku oraz roczny kurs na Konsultanta i Terapeutę Ajurwedy, a także roczny kurs zawodowy Holistyczny Terapeuta dla Ciała i Umysłu i Kurs Terapii Marma w Instytucie Nirmala.pl. Jej specjalizacja w praktyce holistycznego terapeuty to zaburzenia trawienia i odżywiania oraz problemy hormonalne u kobiet.
W swojej praktyce łączy doświadczenie medycyny konwencjonalnej i niekonwencjonalnej. W ajurwedzie najbardziej ceni indywidualne podejście do człowieka oraz pracę nad sferą mentalną i fizyczną, które w rozumieniu ajurwedy nawzajem na siebie wpływają.