Zabiegi ajurwedyjskie

wellness, carafe, towels-3715861.jpg

Nasya

Nasya to terapia stosowana przy problemach z zatokami oraz przy zaburzeniach zdrowotnych w obrębie głowy i szyi, np. bóle głowy, migreny, sztywność szyi/karku,Podczas wykonywania zabiegu aplikujemy ziołowy oleju do nosa i inhalacja dymem palonych ziół, wdech odbywa się przez nozdrza, a wydech – przez usta

Taki zabieg należy wykonać około 3-5 razy w tygodniu.

550

Pottali - Ajurwedyjski Masaż stemplami

Jest to masaż całego ciała lub poszczególnych jego części, który bardzo skutecznie wzmacnia siłę mięśni, łagodzi bóle oraz pomaga w leczeniu takich chorób jak: artretyzm i paraliż. Zalecany jest również przy bólach pleców, rwie kulszowej oraz bólach kręgosłupa. Masaż wykonany jest z użyciem stempli ziołowych nasączonych w ciepłym oleju. Zabieg tylko wykonujemy w seriach od 5-10  zależności od potrzeby.

 

Udwartanam- zabieg z pudrem ziołowym

Masaż całego ciała wykonywany za pomocą pudrem ziołowym. Jest to zabieg ajurwedyjskie który pomaga w usuwaniu nadmiar tłuszczu, poprawia krążenia krwi, ujędrnia ciało oraz usuwa nadmiar toksyny z organizmu. Zabieg  również zalicza się jako peeling całego ciała. Zabieg tylko wykonujemy w seriach od 5-10  zależności od potrzeby.

Zabieg można połączyć z łaźnią parową lub zabiegem z stemplami.

 

Kati Basti

Kati Vasti jest jednym z zabiegów Snehna-Swedana, w których leczniczy olej ziołowy służy do przeprowadzenia procesu i jest bardzo przydatny w wielu stanach zdrowia. Terapeuta przygotowuje ciasto ze specjalnie uformowanych mącznych foremek i umieszcza na dotkniętym obszarze. Przylega do skóry, a następnie napełnia rozgrzanym olejem leczniczym. Olej jest zatrzymywany w foremce w określonej temperaturze przez określony czas. Pomaga to olejowi wnikać głębiej w tkanki, zmiękczając sztywne i napięte mięśnie. Po usunięciu oleju terapeuta masuje określone punkty marma wokół dotkniętego obszaru, aby naprawić więzadła i ścięgna, a następnie zlokalizować ziołową parę, aby pogłębić efekt. Zabieg trwa 40 min. Zabieg tylko wykonujemy w seriach od 5-10  zależności od potrzeby.

Korzyści z leczenia Kati Vasti :

Przewlekły ból pleców 

Wypadanie krążka międzykręgowego

Zapalenie stawów kręgosłupa

Skręcenia mięśni wokół kręgosłupa

Ból z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów pleców.

 

Janu Basti

Jest to zabieg, który pomaga przy schorzeniach stawu kolanowego, osteoporozie i reumatyzmie. Podczas zabiegu ciepłu olej wlewany jest do uformowanej na kolanie mącznej foremki.Taki proces trwa do 30 minut. Po upływie czasu wykonywany jest lekki masaż oraz parowanie kolan. Zabieg trwa 40 minut. Zabieg tylko wykonujemy w seriach od 5-10  zależności od potrzeby.

Greeva Basti

Zabieg pomaga w leczeniu bólu kręgosłupa szyjnego, bólu szyi i drętwienia rąk. Stymuluje, odżywia nerwy, łagodzi ból i drętwienie. Podczas zabiegu stosuje się okłady z ciepłego oleju wlewanego do mącznych foremek, umieszczonych w szyjnej części kręgosłupa. Zabieg trwa 40 minut. Zabieg wykonujemy w seriach od 5-10 zależeności od potrzeby.

Sprawdź naszą ofertę

Poznaj pozostałe usługi związane z ajurwedą

Pakiety ajurwedyjskie

Idealne na prezent lub konkretną regenerację w naszym salonie.

×